Сьогодні: 23 липня 2024, 16:53Відповісти  [ 2 повідомлень ] 
 Що таке магія? 
Автор Повідомлення
Адміністратор

З нами з: 19 травня 2009, 01:31
Повідомлень: 810
Звідки: Україна
Повідомлення Що таке магія?
 спойлер
Отже, магія - це сукупність прийомів і обрядів, що мають чудодійну силу; дії і обряди, що здійснюються з метою вплинути надприродним шляхом на явища природи, тварин або людину.

Походження
Магія з'являється ще у найдавніших культур. Деякі дослідники схильні в цьому убачати взагалі специфічну і корінну відмінність первісного мислення від сучасного. Основою магії у давнину були частково і зараз є) уявлення про загальний зв'язок всіх речей і явищ природи, зокрема, про зв'язок людини і її імені, про можливість впливати на ціле через його частину, на людину або тварину — через зображення, направляти хід розвитку подій, заздалегідь імітуючи їх. Наприклад, практично всі племена тропічної Африки, тубільці Австралії вірять, що володіння нігтями, волоссям, частинами одягу дає владу над людиною. Тому, якщо волосся і нігті підстригаються, то ретельно збираються і ховаються. Особливо оберігається вождь, оскільки вважається, що від його самопочуття залежить доля всього племені.

Одна з найпоширеніших теорій походження мистецтва якраз зв'язує його з магічними ритуалами, які здійснювалися над зображеннями тварин і повинні були забезпечити вдале полювання.

Типи
Магія по своїх цілях була дуже різноманітна: лікувальна (складаюча до цього часу один з розділів народної медицини — змови, шепотіння), шкідливоносна (надіслання «псування», «сглаз»), любовна («причарування»), промислова (забезпечення успіху полювання), аграрна («стимулювання» сил родючості) і інша.

Практика

Система магічних дій являла собою складний механізм. Він включав особливу обрядовість і особливі предмети — фетиші. Фетишизм — віра в надприродну силу матеріальних предметів (фетиш — слово французького походження, воно означає талісман, амулет). У древньої людини об'єктами поклоніння були камені (особливо незвичайних розмірів і форм), дерева (або цілі священні гаї). Форми поклоніння бували різні: від принесення ним жертв до спричинення ним шкоди. У цей час фетишизм є складовою частиною всіх розвинених релігій — поклоніння хресту і носіння натільного хреста в християнстві, священний камінь (метеоритного походження) в мечеті Кааба у мусульман тощо

Виконавцями магічних обрядів звичайно були особливі люди — знахарі, чаклуни, шамани. Їм приписувалася особлива здатність спілкуватися з надприродними силами, впливати на них за своїм бажанням, подорожувати в потойбічний світ. Як показують етнографічні спостереження, шамани бувають майстерними гіпнотизерами, чревовісниками, ілюзіоністами, а також і співаками, поетами, сказителями. Можна пригадати відносно недавню газетну сенсацію, пов'язану з публікацією матеріалів про «безкровні операції» філіппінських цілителів (хілеров). На російській Півночі, де сильно розвинений був шаманизм, знаходилося немало «свідків» того, як шамани літали, оживляли мертвих, бачили за сотні верст, створювали своїх і чужих двійників.

Типовий етнографічний опис, що належить африканському досліднику Лео Фробеніусу. Його експедиція зустріла групу мисливців-пігмеїв, що складається з трьох чоловіків і жінки. Через нестачу провізії він звернувся з проханням убити антилопу, але був здивований, коли, в принципі погодившись, пігмеї відповіли, що сьогодні без необхідних приготувань на полювання вони не підуть. «Надто зацікавлений дізнатися, в чому ж укладаються приготування цих людей, — пише Фробеніус, — я встав задовго до сходу сонця і прокрався в кущі… Вже з початком світанку чоловіки прийшли сюди, але не одні, а разом з жінкою. Вони сіли на землю, повисмикувати траву на невеликій поверхні і розрівняли її руками. Потім один з чоловіків сів на вприсятки і намалював щось пальцем на піску. Протягом всього цього часу чоловіки і жінка бурмотіли якесь заклинання. Потім тиша очікування. Нарешті сонце з'явилося на горизонті, і один з чоловіків з натягнутим луком наблизився до розчищеного клаптика землі і націлив на нього лук. Пройшло декілька хвилин, і промені сонця торкнулися зробленого на землі малюнка. У ту ж мить з швидкістю блискавки розвернулася наступна сцена: жінка підняла руки як би для того, щоб схопити сонце, вимовляючи незрозумілі звуки, чоловік спустив стрілу, жінка закричала ще більше; потім чоловіки з їх зброєю стрибнули в гущавину чагарника. Жінка пішла до табору. Я, почекавши, підійшов і побачив, що на вирівнянуму клаптику землі було намальоване зображення антилопи, в шию якої встромилася щойно випущена стріла. Коли мисливці повернулися з антилопою, убитою в шийну вену, вони, віддавши здобич, негайно віднесли до малюнка клаптик вовни убитої антилопи і судину, наповнену її кров'ю, а потім висмикали стрілу і стерли зображення».
(взято з вільної енциклопедії uk.wikipedia.org/ :) )

_________________
З повагою, Андрій.

anomaly.pp.ua
ufology-news.com


30 травня 2009, 00:37
Профіль WWW
Адміністратор

З нами з: 19 травня 2009, 01:31
Повідомлень: 810
Звідки: Україна
Повідомлення Re: Що таке магія?
Так що ж таке магія? Хоча б раз у житті кожен з нас замислювався над цим поняттям. Найдавніша на Землі наука, що дала початок розвитку всіх існуючих наукових напрямків? А може, - це священне таємниче вчення про способи впливу на природу, людей, тварин і богів за допомогою надприродних сил? Або ж, - це просто гарна казка для людей, які не можуть або не хочуть жити без віри в чудеса?
У перекладі з грецької магія (mageia) означає чаклунство, чари. У свою чергу, грецьке слово маг (magos) походить від зендського (mod), що означає священнослужитель, жрець, той же корінь в халдейському значить могутній, всезнаючий.
Часто магію усвідомлюють як знання, передане людям глибокої давнини небесними істотами. І справді, магія супроводжувала людство з самого народження. Сліди прийомів "натуральної магії" знаходять у похованнях епохи палеоліту. Виникали і помирали цивілізації, на зміну багатобожжю Єгипту і стародавньої Греції прийшов єдиний Всевишній бог іудеїв, християн і мусульман. Час стер з пам'яті: назви міст і народів, перекази про катастрофи та найбільші досягнення мислителів. А магія залишилася. Переживши немислиму кількість століть, магічні знання не вимерзли разом з мамонтами і неандертальцями, не згинули в морській пучині разом з Атлантидою, не зникли у всесвітньому потопі. Магія лише удосконалювалася з часом, поповнювалась новими прийомами - але ніколи не втрачала своєї першооснови.
Непрямим підтвердженням існування в доісторичні часи якоїсь єдиної системи священних знань може служити й те, що абсолютно незалежно один від одного шамани і жерці різних племен Якутії, Австралії, Південної Америки, Африки, Папуа-Нової Гвінеї доходили до одних і тих же уявлень про містичний устрій світу і людини, про духів померлих людей і про духів природи. Практично в усіх стародавніх культурах існував умовний поділ світу на три складові.
В епоху античності в науці спостерігається поступовий поділ на матеріалістичні та ідеалістичні напрямки, теорія самопізнання, у свою чергу, поділяється на позитивізм і містицизм, першоосновою цих напрямків також являлись найдавніші магічні знання. Підтвердженням може служити те, що Піфагор, Емпедокл, Демокріт, Платон та багато інших відоміих філософів - матеріалісти, багато подорожували, щоб вивчити магію, а порнувшись, підкреслювали свою повагу до неї, і тримали її у секреті. Відомо, наприклад, що Піфагор і Платон їздили до святині Мемфіса, вивчали її, і проїхали майже всю Сирію, весь Єгипет, Юдею, школи халдеїв, щоб не бути в невіданні щодо великих і таємничих принципів магії, і щоб опанувати цієї божественною наукою.
Відомий середньовічний філософ Генріх Корнеліус Агріппа у своїй роботі "Окультна філософія" (1533 р.) так писав про магію: "Магія обіймає собою найглибші споглядання самих таємничих речей, знання всієї природи. Вона вчить нас, чим саме речі відрізняються одна від одної і в чому вони узгоджені. Магія має дуже сильну владу і містить у собі найглибші знання про: їх натуру, їх силу, їх якості, їхні дії, їх відмінності і їх відносини, завдяки чому вона виробляє свої дивовижні ефекти, поєднуючи і застосовуючи різні властивості істот вищих і нижчих, тому магія - це найбільш повна наука, філософія найбільш піднесена і найбільш таємнича ...."
Магічне знання закладено в самій природі людини - подібно до розуму або інстинкту самозбереження. Щоб існувати одночасно у віддалених одне від одного куточках Землі, магічне знання повинно бути вродженим - інакше час давним-давно стер би його з пам'яті людської, як це сталося з дуже багатьма культурами і мовами. Тому кожен з нас від народження є магом. Просто сьогодні "магу" всередині нас довелося потіснитись, щоб звільнити місце для цивілізованої, раціонально мислячої людини.
Здавалося б, ми геть забули прадавні знання, так само, як забули навички мисливця і збирача. Однак варто людині заблукати в лісі - і вона миттєво починає вести себе подібно своїм доісторичним предкам, якщо, звичайно, не піддасться паніці. Аналогічно, як тільки нас вражає сильне психологічне потрясіння, раціональний підхід до зовнішнього світу стає вмить неактуальним - і ми згадуємо нашу магічну природу.

_________________
З повагою, Андрій.

anomaly.pp.ua
ufology-news.com


30 травня 2009, 00:54
Профіль WWW
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Відповісти   [ 2 повідомлень ] 

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Вперед:  


При будь-якому використанні матеріалів сайту гіперпосилання на http://www.anomaly.pp.ua обов'язкове.

Зв'язок з адміністрацією сайту: admin[пошта]anomaly.pp.ua


Powered by phpBB © 2007 phpBB Group.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов ufology-news.com